Codzienna magia

Czy istnieje sposób na to, by nasza codziennosć zaczęła być …mniej codzienna? Przepisu nie ma, ale istnieją rzeczy, które na pewno pomogą w kreowaniu codziennej magii. Jak zawsze – mniej znaczy więcej. Prostota to klucz do osiągnięcia szczęścia. Także tego codziennego, zwykłego.

Kolekcjonuj chwile

Myśleliście kiedyś o tym, jakie na starość będą wasze wspomnienia? Czy będziecie opowiadać swoim wnukom, że rok 2016 był szczególny, bo wtedy obejrzeliście najbardziej wypasione dwa sezony Wikingów, czy może znajdzie się coś bardziej porywającego? Ja przyznaję, że w mijającym roku oglądałam Wikingów ( i oglądam nadal!), ale oprócz tego udało mi się też przejechać motorem pół Europy. Oczywiście zdaję sobie sprawę,że istnieją ludzie, których życie to niekończąca się przygoda i ja nawet nie mogę się do nich równać, jednak jako architekt swojego życia robię wszystko co mogę, aby było ono czymś więcej niż tylko balansowaniem miedzy pracą a hobby. Dodam, że nie jestem amatorką adrenaliny, często do szczęścia wystarczy mi dobra książka i wtulenie się w kogoś ukochanego. Właśnie o to też chodzi – aby kreować momenty, które dają nam poczucie szczęścia – dla każdego może to być coś innego.

Jak mieć piękne wspomnienia? Zamiast rzeczy kolekcjonuj przeżycia. Postaraj się aby każdy dzień zawierał w sobie coś, co będziesz mógł z nostalgią wspominać.

girls-407685_960_720

Rozpieszczaj się

Zrób dla siebie coś wyjątkowego. Nie czuj się winny, kiedy masz ochotę wydać więcej niż powinnienieś na coś, co sprawi ci radość. Traktuj siebie z największą miłością na jaką tylko cię stać. Podchodź do siebie jak do osoby, która jest ci najbliższa na całym świecie. Pofolguj sobie od czasu do czasu.

massage-therapy-1612308_960_720

Rób to, na co masz naprawdę ochotę

Chcesz być jak najbardziej produktywny, robić tylko pożyteczne rzeczy i cały czas się rozwijać? To bardzo dobrze, jednak czasami każdy z nas potrzebuje oddechu, jakiejś małej ucieczki od tych wszystkich wielkich spraw tego świata. Nasze życie się nie zawali jeżeli któregoś wieczoru zamiast zaplanowanej nauki angielskiego obejrzymy jakiś serial, czy pójdziemy na piwo ze znajomymi. Jeżeli w danej chwili czujesz, że to na co masz ochotę znacznie odbiega od wyznaczonych wcześniej planów,czy postanowień, po prostu odpuść sobie. Nie mam na myśli odpuszczania w ogóle, a jedynie na ten jeden moment. Do obowiązków i wyznaczonych celów wrócisz być może z większym zapałem.

cheers-839865_960_720

Wypatruj piękna wokół siebie

Jeżeli w ciągu każdego dnia jesteś w stanie wyłapać choć jedną rzecz, która cię zachwyci, to możesz się nazwać szczęściarzem. Piękno jest wszędzie i żeby być szczęśliwymi ludźmi musimy nauczyć się je dostrzegać. Nie chodzi bynajmniej o jakieś monumentalne, zapierające dech w piersiach dzieła sztuki. Piękno można zobaczyć w każdym skrawku rzeczywistości, jeżeli tylko umie się odpowiednio patrzeć – przestaw się na ten tryb. Pięknem codzienności może być coś ulotnego, co nas na chwilę zachwyci – mogą to być tak drobne rzeczy, jak choćby mozaika jesiennych liści na mokrym chodniku. Zwracanie uwagi na piękno odciąga nasz umysł od wszelkich negatywnych rzeczy, zatem rozejrzyj się i zachwyć!

Idź tam, gdzie jeszcze nie byłeś

Obecnie mieszkam w mieście które zajmuje powierzchnię 115 km kwadratowych – niby nie tak wiele, a jednak trochę do zobaczenia jest w samym mieście jak również wokół niego. Zamki, katedry, muzea, parki, puby…Możliwości na spędzanie czasu jest wiele.Wszędzie. Są jednak ludzie, którzy dobrze znają jedynie drogę z pracy do domu i ewentulnie do jakiegoś centrum handlowego. Ich codzienność zwykle zamyka się właśnie w takim trójkącie: dom-praca-zakupy. Są zamknięci na cały wachlarz wspaniałości, jakie oferuje im miejsce, w którym mieszkają. Nie ma znaczenia, czy jest to miasto wielkie, czy średnie, czy maleńka wioska –  jest tyle rzeczy, które warto poznać. Pomyśl ile wokół ciebie jest miejsc, których jeszcze nie znasz. Eksplorowanie miasta może być przygodą tak samo, jak zapuszczenie się w bardziej odludne tereny.

street-1209401_960_720

Dogadzaj sobie

Jeżeli masz na coś ochotę – sięgaj po to! Oczywiście z umiarem 😉

cake-1850011_960_720

Poszukuj inspiracji

Nic tak nie urozmaica naszej codzienności jak nowe rzeczy, które popychają nas do działania lub myślenia. Zagłębianie się w różne dziedziny sztuki, poznawanie nowej muzyki, odkrywanie nieznanych dotąd książek i filmów, rozmowy z interesującymi ludźmi – to wszystko źródła nieskończonych inspiracji, do których możemy sięgać tak często, jak nam się tylko podoba.

old-1130731_960_720

A jak wy próbujecie zaczarować codzienność? 🙂

 

8 myśli na temat “Codzienna magia

Dodaj własny

  1. Doceniam co mam. Pamiętam, że nic co jest teraz nie jest dane raz na zawsze. To co dobre może nagle zniknąć, a to co złe przeminie w końcu. Zatem wdzięczna jestem za to, że … widzę, słyszę, mogę się sama poruszać, że mam co jeść i gdzie mieszkać, że kocham i jestem kochana. Celebruje każdy dzień, to co się udaje mnie cieszy, to co boli jest dla mnie nauką i wyciągam wnioski. I mija … życie.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Przez ten wpis zostałaś autorką mojego dzisiejszego uśmiechu. Czasami człowiek zapomina ile wokół niego piękna i inspiracji. Ile szczęścia dają małe rzeczy. Najlepszym przykładem jest moja codzienna pobudka o 4.30. Wydaje się, że powinnam być ekstremalnie wykończona i nieziemsko zaspana, a tym czasem ja kocham patrzeć jak świat się budzi, słuchać ciszy i patrzeć w ciemność. To fascynujące.

    Pozdrawiam, Grafikerka z bloga:
    grafikerka.wordpress.com

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: