Polityczna niepoprawność

O czym powinien być pierwszy wpis na blogu? Myślę, że na początek dobre będzie wywalenie z siebie wszystkich zalegających w bebechach bolączek, aby potem poszło już „z górki”. O mentalną obstrukcję w dzisiejszym świecie przyprawia mnie wiele rzeczy,jednak gdybym musiała wybrać te najgorsze, najboleśniejsze i najbardziej rozsierdzające byłyby to:

  1. Ignorancja, głupota i zło w każdej postaci (a jak!)
  2. Istnienie hierarchii społecznej przy jednoczesnym udawaniu,że wszyscy są równi
  3. Kult miernych gwiazdek równie miernej muzyki popularnej, tudzież innych celebryckich person, które zdobyły sobie sławę najogólniej mówiąc dupą ( w przenośni lub dosłownie)
  4. Tzw. „uczucia religijne”
  5. Poprawność polityczna

Ostatni punkt to wyjście do wielu rzeczy, które na niniejszym blogu będą poruszane.

Pierwszy zgrzyt? Poprawność polityczna dla jej agitatorów istnieje przede wszystkim jako wartość w  demokracji. Zdajemy sobie sprawę, że demokracja to także swoboda mówienia o tym, o czym mówić nie wypada, a przecież poprawność polityczna to nic innego jak knebel na niewyparzone gęby piewców wolności słowa.

Dajemy się ogłupiać do tego stopnia, że nie dość, że nie poruszamy tematów, które poruszenia wymagają, to uciekamy od słów, które mogą wydawać się nieodpowiednie. Dlaczego słowa takie, jak Murzyn, Cygan, Żyd są nacechowane pejoratywnie? Czy jest coś złego w byciu Murzynem, Cyganem lub Żydem?

Cień hipokryzji rzucany prze polityczną poprawność pada jeszcze dalej. Jesteśmy społecznie obligowani do tego,  aby szanować wszelkie elementy religijnych wierzeń (jakiekolwiek by one nie były). Owszem, zawsze szanuję człowieka, ale dlaczego mam szanować jego wiarę w paranormalny nonsens, wiarę, która dla mnie może być po prostu głupia? Dlaczego wymaga się ode mnie respektowania rzeczy, które w moim światopoglądzie są moralnie niewłaściwe (np.ubój rytualny)? Dlaczego z drugiej strony nie wymaga się szanowania czyjegoś braku wiary?

Dlaczego zanim coś powiem muszę się zastanowić, czy będzie to właściwe? Otóż oznajmiam,że tutaj nie będę się nad tym zastanawiać.

To tyle tytułem wprowadzenia.

Pozdrawiam

AJK

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: